Najczęstsze pytania



Czy opłaca się zmienić sprzedawcę?
Tak z uwagi na różnice w cenach energii oferowanych przez poszczególnych sprzedawców.
Ile można zaoszczędzić?
Wielkość uzyskanych oszczędności zależy od wielu czynników, dlatego przed podjęciem decyzji o zmianie sprzedawcy należy dokonać odpowiedniej analizy opłacalności.
Czy zmiana sprzedawcy wiąże się z ryzykiem przerwy w dostawie prądu?
Zmiana sprzedawcy energii nie powoduje przerw w dostawach prądu, ponieważ za ciągłość dostaw odpowiada Operator Systemu Dystrybucyjnego.
Po co zmieniać sprzedawcę energii?
Zmiana sprzedawcy energii ma wyłącznie sens wtedy kiedy – oszczędności z tytułu zakupu energii będą na tyle istotne że spowodują odczuwalną korzyść dla kupującego. Właśnie na etapie wstępnej oceny Państwa profilu zużycia energii elektrycznej dokonujemy szacunku Państwa oszczędności.
Czy istniej niebezpieczeństwo że nowy sprzedawca nie zapewni nam energii?
Nie ma takiego realnego niebezpieczeństwa. Wszystkie podmioty są podmiotami koncesjonowanymi, które wcześniej na etapie szczegółowego postępowania były weryfikowane co do zdolności technicznej, finansowej i organizacyjnej do pełnienia roli sprzedawcy.
Czy musze dokonywać przebudowy przyłącza lub przyłączać się do innego dostawcy ?
Nie. Należy pamiętać iż mówimy o dwóch odrębnych rodzajach działalności – dystrybucji i obrocie energią. Dystrybutor energii pozostaje ten sam i nasze przyłącze pozostaje to samo. Zmienia się tylko podmiot, który sprzedaje nam towar – czyli energię.
Dlaczego dzisiaj warto zmieniać sprzedawcę energii ?
Rynek energii elektrycznej dynamicznie dostosowuje się do warunków konkurencji. Dotychczasowa zmiana sprzedawcy istniała bardziej w teorii niż w praktyce. Do zmiany sytuacji przyczynił się tak naprawdę kryzys gospodarczy, który zmotywował firmy energetyczne do poszukiwania odbiorów i zaskutkował tym, że w ciągu 8 miesięcy 2010 r. odnotowano aż 300 procentowy wzrost liczby zmian sprzedawców energii elektrycznej wśród odbiorców przemysłowych. Ten proces rozwija się co raz bardziej i dzisiaj przedsiębiorstwa energetyczne w trosce o utrzymanie i zdobycie nowych klientów oferują co raz to tańszą energię – niestety kosztem tych którzy są bierni i nieaktywni w procesie zmiany i płaca według rosnących cenników standardowych.
Pierwsza zmiana a co dalej ?
Dokonanie pierwszej zmiany – to tak naprawdę uwolnienie się od standardowego biernego zakupu energii. Rokrocznie będziecie mogli Państwo zmienić swojego dostawcę, pozostać przy wybranym za pierwszym razem, czy powrócić do dotychczasowego. Zmiany będą o wiele łatwiejsze proceduralnie – a i sami Państwo przyzwyczaicie się że zmiana dostawcy energii to jak zmiana operatora telefonicznego – zawsze macie Państwo prawo wyboru i możecie liczyć na ciekawe oferty.
Kto będzie odpowiedzialny za naprawę awarii i uszkodzeń?
Proponujemy Państwu wyłącznie zmianę sprzedawcy energii, czyli obniżymy cenę jaką Państwo płacą za zużytą MWh energii elektrycznej. Dystrybutor energii pozostanie niezmieniony - to w jego gestii leży zapewnienie ciągłości dostaw, naprawa urządzeń, odczyty liczników, oraz zapewnienie zamówionego poziomu mocy.
Czy podczas zmiany dostawcy nastąpi przerwa w dostawie prądu?
Nie – przerwy w dostawach energii elektrycznej nie są uzależnione od sprzedawcy czy jego zmiany.
Czy po zmianie sprzedawcy wzrośnie wysokość opłat dystryb.?
Nie. Zgodnie z prawem energetycznym, przedsiębiorstwo energetyczne zajmujące się dystrybucją energii (operator systemu dystrybucyjnego, OSD) jest zobowiązany zapewniać wszystkim odbiorcom, na zasadzie równoprawnego traktowania, świadczenie usług dystrybucji energii. Stawki za przesył energii dla całego kraju zatwierdza Urząd Regulacji Energetyki (URE).
Umów rozmowę
z doradcą